Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Poradniki - ubezpieczenie OC i AC samochodu

Ubezpieczenie AC na wakacje, wyjazd za granicę

Klasyczny licznik prędkości
Wyjazd za granicę własnym samochodem wiąże się z dopełnieniem wielu formalności. Wiele osób posiadając wykupione ubezpieczenie OC, żyje z przekonaniem, że będzie ono obowiązywać wszędzie, niezależnie od tego, w jakim kraju się znajdziemy. W rzeczywistości jednak nie zawsze tak jest. Jeśli planujesz zagraniczny wyjazd własnym autem, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego czy Twoje ubezpieczenie OC jest ważne także po przekroczeniu granic; co robić, gdy miała miejsce kolizja lub stłuczka za granicą i czy ubezpieczenie AC na wyjazd jest koniecznością.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC taxi - jak ubezpieczyć taksówkę?

polisa ac
Każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi być objęty w naszym kraju obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Dotyczy to między innymi taksówek. Jednak w ich przypadku - mimo że są samochodami osobowymi - musimy liczyć się z wyższą ceną za polisę OC. Skąd ona wynika? Co bierze pod uwagę towarzystwo ubezpieczeniowe przy wyliczaniu składki polisy OC?

Czytaj więcej

Spóźnienie z opłatą OC - co warto wiedzieć?

Kluczyki do samochodu
OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Dzięki niemu mamy pewność, że osoba poszkodowana w wypadku z udziałem innego kierowcy otrzyma od jego towarzystwa środki na rekompensatę poniesionych strat. Jednak mimo nałożonego obowiązku na każdego kierowcę, nadal naszymi drogami porusza się mnóstwo osób samochodami bez ważnego ubezpieczenia OC. Nie zawsze działania te są celowe.

Czytaj więcej

Kolizja, stłuczka za granicą - co robić?

Ubezpieczenie samochodu
Wyjazd za granicę własnym samochodem, mimo że oznacza poniesienie większych kosztów, daje większą swobodę. To od nas zależy, jak często w trakcie podróży będziemy robić przerwy, czy gdzie będziemy nocować. Jednak jazda do innego kraju swoim samochodem wiąże się także z odpowiednim przygotowaniem.

Czytaj więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ostatnia