Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Poradniki - ubezpieczenie OC i AC samochodu

Ranking najczęściej kradzionych aut w 2011 roku

Ubezpieczenie samochodu
Jeszcze dziesięć lat temu posiadacze samochodów w Polsce nie mogli spokojnie spać ze względu na obawy o utratę swojego samochodu. W 2000 roku w naszym kraju zostało skradzionych ponad 70 tysięcy samochodów, co daje średnią aż 200 aut na jeden dzień. Media próbowały przekazać kierowcom coraz bardziej wymyślne metody zabezpieczeń swoich aut. W sklepach był ogromny wybór różnego rodzaju zabezpieczeń: alarmów, blokad skrzyni biegów, blokad kierownic i innych.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC samochodu
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy samochodów nie chroni nabywcy polisy, ale osoby trzecie - poszkodowane przez niego w trakcie poruszania się po drogach. Ochrona ta dotyczy innych kierowców - uczestników kolizji i wypadków, oraz poszkodowanych pieszych. Ubezpieczenie OC przerzuca obowiązek wypłaty odszkodowania przez sprawcę wypadku na zakład ubezpieczeń.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC samochodu
Ubezpieczenie AC należy do grupy dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Nabywamy je po to aby chronić nasz pojazd od szkód, których sami jesteśmy sprawcami, a także tych które są skutkiem zderzenia ze zwierzętami oraz wynikiem działania żywiołów. Z tytułu tego ubezpieczenia auta również możemy liczyć na odszkodowania za wyrządzone szkody, gdy sprawca nie jest znany.

Czytaj więcej

Zakup używanego samochodu - na co zwrócić uwagę.

Ubezpieczenie samochodu
Zakup używanego samochodu często wiąże się ze sporym ryzykiem. Kupując używane auto u nieznajomego sprzedawcy nie mamy pewności, czy produkt który kupujemy jest w pełni sprawny. Ważne jest, by przy zakupie towarzyszyła nam osoba, która posiada techniczną wiedzę odnośnie samochodów. Warto też samochód, który nas interesuje sprawdzić w warsztacie. Trzeba też zadbać o korzystne ubezpieczenie OC samochodu.

Czytaj więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8