Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Poradniki - ubezpieczenie OC i AC samochodu

5 trików, które pozwolą Ci zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu

Samochód to skarbonka
Większość kierowców uważa ubezpieczenia samochodu za zbyt duży wydatek. A gdybyśmy powiedzieli, że składkę na OC i AC można znacząco obniżyć? I to jednocześnie – ciesząc się z dobrej polisy, o dopasowanym zakresie ochrony? Poniżej przedstawiamy nasze sugestie, co można zrobić, aby mieć ubezpieczenie samochodu taniej.

Czytaj więcej

Co musisz wiedzieć o OC po kupnie/ sprzedaży samochodu?

Kluczyki do samochodu
Niektórzy kierowcy zapominają, że w momencie transakcji kupna/ sprzedaży samochodu OC wcale nie przepada, ale (jeśli tylko będzie taka wola obu stron transakcji) prawa i obowiązki z jej wynikające mogą trwać do końca okresu ubezpieczeniowego. W dzisiejszym artykule omówimy, co konkretnie dzieje się z ubezpieczeniem OC, gdy samochód zmienia właściciela.

Czytaj więcej

Słów kilka o ubezpieczeniu samochodu

Ubezpieczenie samochodu
Ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce można podzielić na obowiązkowe (ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych) i nieobowiązkowe (Autocasco, NNW, Assistance). Państwo nakłada na wszystkich posiadaczy pojazdów obowiązek zawierania umów ubezpieczenia OC. Produkt ten nie chroni nabywcy, ale osoby trzecie - poszkodowane przez niego w trakcie poruszania się po drogach. Ochrona ta dotyczy zarówno innych kierowców - uczestników kolizji i wypadków, jak i pieszych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Zakres i sumy gwarancyjne obowiązkowego ubezpieczenia OC są uregulowane ustawowo.

Czytaj więcej

Cena ubezpieczenia AC nie jest najważniejsza!

Ubezpieczenie samochodu
Większość z nas jest przekonana, że obowiązkowe ubezpieczenie OC jest jedynym ubezpieczeniem, które jest nam potrzebne. Nic bardziej mylnego! Zastanówmy się co by się stało, gdyby doszło do wypadku z naszej winy? Czy wówczas będzie stać nas na odremontowanie naszego pojazdu bądź zakup nowego? Polisa AC chroni przed stratami materialnymi związanymi z użytkowaniem samochodu. Zapewnia ona odszkodowanie za auto w sytuacji gdy zniszczy je lub uszkodzi sam właściciel lub osoba przezeń uprawniona do prowadzenia pojazdu.

Czytaj więcej

pierwsza | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12