Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Poradniki - ubezpieczenie OC i AC samochodu

Nie daj się oszukać - cena ubezpieczenia nie jest najważniejsza

Ubezpieczenie samochodu
Wybrać dobre ubezpieczenie samochodu, wbrew pozorom, nie jest tak łatwo. O ile w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych sprawa jest ułatwiona, gdyż zakres oraz suma ubezpieczenia są podyktowane ustawą, o tyle w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych pojawiają się trudności. Najczęstszym kryterium, jakim kierują się klienci towarzystw, jest cena polisy, ponieważ w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC zakres ochrony jest regulowany ustawą, a więc taki sam u każdego ubezpieczyciela.

Czytaj więcej

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC i AC

Ubezpieczenie samochodu
Mimo że ubezpieczenia komunikacyjne są najpopularniejsze, mało kto wie od czego zależy wysokość składki. Zarówno w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), jak i dobrowolnego autocasco, towarzystwa indywidualnie ustalają parametry służące do wyliczenia składki podstawowej. Jej ostateczna wysokość uwzględnia, zgodne z obowiązującym w danym towarzystwie systemem, zwyżki i zniżki. Pamiętaj! Kupując ubezpieczenie samochodu nie warto kierować się jedynie ceną. Najważniejsza jest odpowiednia ochrona naszego auta.

Czytaj więcej

Ranking najczęściej kradzionych aut w 2011 roku

Ubezpieczenie samochodu
Jeszcze dziesięć lat temu posiadacze samochodów w Polsce nie mogli spokojnie spać ze względu na obawy o utratę swojego samochodu. W 2000 roku w naszym kraju zostało skradzionych ponad 70 tysięcy samochodów, co daje średnią aż 200 aut na jeden dzień. Media próbowały przekazać kierowcom coraz bardziej wymyślne metody zabezpieczeń swoich aut. W sklepach był ogromny wybór różnego rodzaju zabezpieczeń: alarmów, blokad skrzyni biegów, blokad kierownic i innych.

Czytaj więcej

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC samochodu
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy samochodów nie chroni nabywcy polisy, ale osoby trzecie - poszkodowane przez niego w trakcie poruszania się po drogach. Ochrona ta dotyczy innych kierowców - uczestników kolizji i wypadków, oraz poszkodowanych pieszych. Ubezpieczenie OC przerzuca obowiązek wypłaty odszkodowania przez sprawcę wypadku na zakład ubezpieczeń.

Czytaj więcej

pierwsza | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12