Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Poradniki - ubezpieczenie OC i AC samochodu

Słów kilka o ubezpieczeniu samochodu

Ubezpieczenie samochodu
Ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce można podzielić na obowiązkowe (ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych) i nieobowiązkowe (Autocasco, NNW, Assistance). Państwo nakłada na wszystkich posiadaczy pojazdów obowiązek zawierania umów ubezpieczenia OC. Produkt ten nie chroni nabywcy, ale osoby trzecie - poszkodowane przez niego w trakcie poruszania się po drogach. Ochrona ta dotyczy zarówno innych kierowców - uczestników kolizji i wypadków, jak i pieszych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Zakres i sumy gwarancyjne obowiązkowego ubezpieczenia OC są uregulowane ustawowo.

Czytaj więcej

Cena ubezpieczenia AC nie jest najważniejsza!

Ubezpieczenie samochodu
Większość z nas jest przekonana, że obowiązkowe ubezpieczenie OC jest jedynym ubezpieczeniem, które jest nam potrzebne. Nic bardziej mylnego! Zastanówmy się co by się stało, gdyby doszło do wypadku z naszej winy? Czy wówczas będzie stać nas na odremontowanie naszego pojazdu bądź zakup nowego? Polisa AC chroni przed stratami materialnymi związanymi z użytkowaniem samochodu. Zapewnia ona odszkodowanie za auto w sytuacji gdy zniszczy je lub uszkodzi sam właściciel lub osoba przezeń uprawniona do prowadzenia pojazdu.

Czytaj więcej

Nie daj się oszukać - cena ubezpieczenia nie jest najważniejsza

Ubezpieczenie samochodu
Wybrać dobre ubezpieczenie samochodu, wbrew pozorom, nie jest tak łatwo. O ile w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych sprawa jest ułatwiona, gdyż zakres oraz suma ubezpieczenia są podyktowane ustawą, o tyle w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych pojawiają się trudności. Najczęstszym kryterium, jakim kierują się klienci towarzystw, jest cena polisy, ponieważ w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC zakres ochrony jest regulowany ustawą, a więc taki sam u każdego ubezpieczyciela.

Czytaj więcej

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC i AC

Ubezpieczenie samochodu
Mimo że ubezpieczenia komunikacyjne są najpopularniejsze, mało kto wie od czego zależy wysokość składki. Zarówno w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), jak i dobrowolnego autocasco, towarzystwa indywidualnie ustalają parametry służące do wyliczenia składki podstawowej. Jej ostateczna wysokość uwzględnia, zgodne z obowiązującym w danym towarzystwie systemem, zwyżki i zniżki. Pamiętaj! Kupując ubezpieczenie samochodu nie warto kierować się jedynie ceną. Najważniejsza jest odpowiednia ochrona naszego auta.

Czytaj więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8