Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Jak skutecznie i tanio sfinansować zakup samochodu?

Ubezpieczenie samochodu
Nie wszystkich stać na kupienie samochodu za odłożone środki. Wówczas idealnym pomysłem jest postawienie na kredyt, który pozwala na szybkie stanie się właścicielem danego pojazdu i stopniowe spłacanie rat. Takie oferty różnią się jednak w zależności od typu i wybranego banku. Co warto o nich wiedzieć?


Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy pozwala na kupienie danego pojazdu nawet w sytuacji, gdy nie masz niezbędnych środków. Inwestycja jest bowiem finansowana przez bank, a Ty musisz spłacić konkretne świadczenie w określonym czasie. Takie kredyty różnią się od siebie w zależności od wybranego typu. Wśród nich znajdziesz m.in.:
  • standardowy,
  • balonowy,
  • jednoratowy.
Wybór poszczególnego kredytu zależy od tego, jak szybko chcesz go spłacić, na jakie wysokości rat możesz sobie pozwolić i czy posiadasz już wkład własny. Najlepiej zdecydować się na ofertę, która pozwoli na zakupienie samochodu przy jak najniższym oprocentowaniu. Każdy bank oferuje bowiem produkty na zupełnie innych zasadach.


Jaki rodzaj kredytu samochodowego wybrać?

Wybór odpowiedniego typu kredytu powinien zależeć od tego, w jaki sposób chcesz go spłacać i czy dysponujesz wkładem własnym. Musisz bowiem mieć 50% wartości auta w sytuacji, gdy chcesz zdecydować się na wariant jednoratowy. W dwóch pozostałych przypadkach nie musisz dysponować wkładem własnym.
Kredyt standardowy polega na podzieleniu płatności na raty spłacane przez nawet kilka lat. Balonowy jest podobny, jednak ostatnia rata to 20% wartości całego pojazdu. Warto zapoznać się ze szczegółami każdego rodzaju i przeliczyć, który z nich jest najbardziej opłacalny w Twoim przypadku. Musisz również wiedzieć, że poszczególne banki oferują zupełnie inne oprocentowanie kredytu.


Porównywarki kredytów samochodowych online

Obecnie można znacznie ułatwić cały proces brania kredytu i skorzystać ze specjalnych porównywarek online. Pozwalają one na zestawienie wszelkich niezbędnych informacji o ofertach poszczególnych banków. W ten sposób możesz sprawdzić oprocentowanie przy konkretnej kwocie oraz dowiedzieć się, jakie dodatkowe opłaty występują w przypadku danego kredytu. To łatwy sposób również na zaciągnięcie zobowiązania bez konieczności wychodzenia z domu.
Najlepszy kredyt samochodowy online to taki, który jest przejrzysty i pozwala na spłacenie zobowiązania bez dużej straty. Powinien on dawać wystarczająco czasu, by zgromadzić określone środki. Im mniej dodatkowych opłat, tym lepiej. Takie kredyty znajdziesz w internetowych porównywarkach, które pozwolą Ci na jeszcze szybsze stanie się posiadaczem wymarzonego auta.


Jak wybrać tani kredyt?

Kredyt wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Pozwala on na zdobycie odpowiedniej kwoty „na już”, ale wymaga oddania nieco większej sumy. Każdy bank oferuje zupełnie inne zasady przyznania pieniędzy.
Wybierając kredy, trzeba zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:
  • dodatkowe opłaty i prowizja,
  • oprocentowanie kredytu w skali roku,
  • RRSO.
Porównanie ofert poszczególnych banków pozwala na wybranie najkorzystniejszej oferty. Każdy bank oferuje bowiem zupełnie inne oprocentowanie. Często różnice mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, szczególnie w sytuacji, gdy pożyczasz od banku dużą sumę. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie czynniki. Najlepiej korzystać z internetowych porównywarek jak np. https://finanse.rankomat.pl, które pozwalają na zestawienie poszczególnych ofert bez presji czasu.

Kredyt samochodowy jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie masz własnych środków lub nie chcesz decydować się na leasing. Warto się na niego zdecydować, jeśli potrzebujesz pojazdu w danym momencie. Wówczas nie musisz czekać, aż zgromadzisz własne środki. Pamiętaj jednak, że każdy bank przedstawia nieco inne limity oraz ograniczenia. Niekiedy nie można wykorzystać tych środków do kupienia samochodu w określonym wieku. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazuje się zrezygnowanie z kredytu samochodowego i postawienie na wariant gotówkowy. Można go bowiem wykorzystać na dowolny cel.

Powrót do listy poradników