Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Ubezpieczenie samochodu sportowego

Klasyczny licznik prędkości

Każdy właściciel pojazdu doskonale wie, jak wiele czynników wpływa na ostateczny koszt polisy OC. Aby możliwie najbardziej zmniejszyć składki, szukamy najlepszych ofert. A przebierać zdecydowanie mamy w czym - na rynku istnieje ogromna ilość towarzystw ubezpieczeniowych, które proponują zachęcające oferty kierowcom. Istnieje jednak grupa kierowców, która powinna dokładniej sprawdzać oferty. Mowa tutaj o właścicielu samochodów sportowych. Przyjęło się, że kierowcy aut sportowych poruszają się niebezpiecznie po drogach. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy posiadanie auta sportowego ma wpływ na wysokość składki OC?

Samochód sportowy - wysokość ubezpieczenia OC

To czy w rzeczywistości zapłacimy więcej za ubezpieczenie samochodu sportowego, uzależnione jest od wielu kwestii. Towarzystwo ubezpieczeniowe może podnieść wysokość składki za większą moc silnika, większy przebieg czy pojemność silnika. Jednak cena może zostać obniżona nawet w przypadku samochodu sportowego, kiedy jesteśmy wieloletnimi kierowcami, a w naszej historii ciężko o znalezienie najmniejszej stłuczki. Wówczas może się okazać, że ubezpieczenie OC będzie niższe niż w przypadku młodej osoby, która mimo posiadania zwykłego auta miejskiego, dopiero wkracza na polskie drogi - a więc w oczach ubezpieczyciela stanowi większe zagrożenie, ze względu na niewielkie doświadczenie.

Samochód sportowy - co ma wpływ na ubezpieczenie samochodu sportowego?

Na całkowity koszt jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu sportowego, wpływ może mieć wiele czynników, o których w pierwszej chwili moglibyśmy nawet nie pomyśleć. Oprócz wymienionych wcześniej: przebiegu, mocy silnika i jego pojemności możemy wskazać również:

  • wiek kierowcy,

  • miejsce zamieszkania,

  • stan cywilny,

  • zniżki kierowcy,

  • marka i model samochodu sportowego.

Ubezpieczenie samochodu sportowego - jakie znaczenie ma marka i model?

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc zabezpieczyć się przed stratami finansowymi, prowadzą dokładne statystyki. To właśnie na ich podstawie mogą stwierdzić jaka marka i model samochodu najczęściej biorą udział w kolizjach i wypadkach drogowych. Im większy udział konkretnych modeli samochodów, tym większy koszt ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie samochodu sportowego a wiek kierowcy

Młody wiek w połączeniu z zakupem sportowego samochodu nie wróży niskich składek ubezpieczenia OC. Dla towarzystw ubezpieczeniowych młody kierowca oznacza większe prawdopodobieństwo wypadków i kolizji. W szczególności jeśli młody kierowca jest właścicielem pojazdu o dużej mocy silnika. Jeśli więc dopiero wkraczamy na polskie drogi i nie chcemy ponosić wysokich kosztów ubezpieczenia, warto dobrze przemyśleć decyzję o zakupie sportowego samochodu. Choć żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie może odmówić młodemu kierowcy ubezpieczenia sportowego pojazdu, w większości przypadków koszty będą na tyle wysokie, że kierowca, który dopiero wkracza na polskie drogi, może się zniechęcić. Jeśli jednak nie chce porzucać swojego marzenia, pojazd może zostać zarejestrowany na jednego z jego rodziców.

Powrót do listy poradników