Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Samochód tuningowany, a ubezpieczenie OC i AC

Klasyczny licznik prędkości

Wiele osób decyduje się ulepszyć swoje auto, którego wartość bardzo często dzięki temu znacząco wzrasta. Ubezpieczenie tuningowanego auta więc bardzo często różni się w wielu przypadkach i powinniśmy nie tylko dobrze je dobrać, ale także wiedzieć, co robić w sytuacji ewentualnej szkody i chęci wypłaty odszkodowania. Samochód tuningowany OC często więc ma znaczące różnice. 

Czy wysokość składki zmienia się w przypadku auta tuningowanego? 

Możemy ubezpieczyć swój tuningowany samochód i wcale nie zapłacimy za składkę dużo więcej. Standardowo prawie wcale się nie różni, jednak musimy pamiętać, że różnicę polegają na tym, że należy w momencie wypadku, czy kolizji wykonać kilka kroków, które pozwolą nam na otrzymanie wyższego odszkodowania. Wartość auta bowiem fizycznie rzeczywiście wzrasta, więc za usunięcie ewentualnych usterek i uszkodzeń, również prawdopodobnie także zapłacimy więcej. 

Co musimy zrobić w razie wypadku? 

Przede wszystkim należy przedstawić do ubezpieczyciela wszystkie dokumenty, które poświadczą, że wysokość wartości auta wzrosła. Warto więc w momencie wykonywania tuningu zbierać wszystkie faktury i rachunki, a także wycenić auto, aby otrzymać adekwatny do wartości wzrost odszkodowania. Tylko tak możemy być pewni, że usuniemy wszystkie usterki nie dopłacając ze swoich pieniędzy. 

Dobór właściwego odszkodowania jest kluczowy, abyśmy byli pewni, że w razie wypadku, czy kolizji będziemy w stanie otrzymać pieniądze, które umożliwią nam jej eliminację i zapłatę za nie. Wysokość składki jest natomiast ustalana od rocznika, modelu i stanu auta, jednak niebrane są pod uwagę aspekty dotyczące tuningu. Wtedy jednak wartość auta wzrasta fizycznie i w razie odszkodowania będziemy wymagać większy zwrot. Musimy jednak tę kwestię poświadczyć dokumentami, które pokażą ubezpieczycielowi, ile rzeczywiście wydaliśmy na naprawę. 

Bardzo modny tuning. Co z ubezpieczeniem?

Warto mieć wiedzę na temat ubezpieczenia w razie auta, które zostało ulepszone i często jego wartość drastycznie wzrosła. Tym bardziej że coraz większa liczba osób decyduje się to robić, bo możemy dzięki temu, ulepszyć nawet najstarsze auto o wiele mniejszym kosztem.

Ubezpieczenie auta tuningowanego jest konieczne, dlatego warto sprawdzić, która polisa okaże się dla nas w danym okresie najlepsza i najkorzystniejsza. Możemy to zrobić korzystając z rankingów, które na dany moment pokażą nam najlepsze oferty.

Sprawdzimy więc, którą wybrać, aby nie mieć problemu z ewentualnym zwrotem kosztów, a także w przypadku auta tuningowanego, aby dokumenty w postaci faktur i rachunków za ulepszone elementy w zupełności wystarczyły. Możemy dzięki temu mimo podobnej składki co w przypadku auta nietuningowanego, otrzymać odszkodowanie w wysokości pozwalającej na zapłatę za wszystkie usterki i awarie spowodowane w trakcie kolizji, czy wypadku.


Powrót do listy poradników