Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

5 trików, które pozwolą Ci zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu

Samochód to skarbonka
Dosyć łatwo zaoszczędzić na składce na ubezpieczeniu OC samochodu. Przy wyborze zakładu ubezpieczeń należy kierować się jedną myślą przewodnią – pamiętaj, że najlepsze OC to najtańsze OC.

Oczywiście można uczynić OC ubezpieczeniem jeszcze tańszym. Aby tak się stało:
  1. Kupujmy i porównujmy ubezpieczenia przez internet. Dzięki internetowej porównywarce ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnej online otrzymujemy kompleksowy ogląd sytuacji na rynku w Polsce. Otrzymujemy rzetelne wyliczenia i możemy być pewni, że wskazane OC faktycznie jest najtańsze. Dodatkowo, zawierając umowę drogą direct (przez internet bądź telefon), możemy liczyć na atrakcyjną dodatkową zniżkę.
  2. Jeśli w gospodarstwie domowym jest więcej niż jedno auto, warto je ubezpieczyć w tym samym zakładzie. To oznacza nie tylko dodatkową zniżkę, ale również możliwość (honorowaną w większości zakładów ubezpieczeniowych) przechodzenia zniżek pomiędzy małżonkami w ramach wspólnoty majątkowej.
  3. Zmieniajmy ubezpieczyciela co roku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że może to zabrzmieć trochę paradoksalnie w perspektywie obiecanych zniżek za przedłużenie umowy. Ale prawda jest taka, że w kolejnym okresie ubezpieczeniowym polisa, jeszcze 12 miesięcy wcześniej bardzo atrakcyjna cenowo, nagle staje się ofertą jedną z droższych.

Również AC może być tanie, a jednocześnie dobre. Przy autocasco najważniejsze, co można zrobić, to:
  1. Dobrać zakres ubezpieczenia do własnych potrzeb. Zachowanie równowagi pomiędzy wybranymi ryzykami a ceną AC znacząco obniży składkę i nie wpłynie na jakość ubezpieczenia. Na co bowiem komuś ubezpieczenie na wypadek zdarzeń, które nie mają prawa wystąpić?
  2. Wybrać którąś z opcji, która obniży wysokość składki. Redukcyjna suma ubezpieczenia, odszkodowanie w wersji kosztorysowej, a nie serwisowej, wybrana franszyza integralna – te wszystkie opcje wydatnie wpłyną na składkę. Niestety, obniżą również wysokość odszkodowania...

Powrót do listy poradników