Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Różnice między AC i OC?

            Pierwszą zasadniczą różnicą jest to, że ubezpieczenie OC w przeciwieństwie do AC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Nie posiadanie ubezpieczenia OC samochodu jest zgodnie z polskim prawem karane.
 Pierwszą zasadniczą różnicą jest to, że ubezpieczenie OC w przeciwieństwie do AC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Nie posiadanie ubezpieczenia OC samochodu jest zgodnie z polskim prawem karane. 
   
Ubezpieczenia te różnią się również zakresem działania. OC ochrania przede wszystkim osoby trzecie. Jeśli i trakcie jazdy samochodem, uszkodzimy czyjś samochód, czy też z naszej winy ulegnie ktoś wypadkowi, koszty tych zdarzeń pokryje nasze ubezpieczenie OC samochodu. AC to ubezpieczenie właściciela pojazdu. Ubezpieczenie to chroni w sytuacji kiedy my jesteśmy poszkodowani, przez na przykład kradzież samochodu, czy też klęskę żywiołową.  

Różnica jest także cena tych ubezpieczeń. W obu przypadkach składka naliczana jest w inny sposób. Warto też zauważyć, że w przypadku OC samochodu warto kierować się ceną, natomiast jeśli chodzi o AC to oprócz ceny ważny jest zakres ochrony i wyłączenia. Pod tym względem różne umowy ubezpieczenia AC samochodu mogą się znacznie różnić.

« Powrót do listy FAQ