Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Pułapki w ubezpieczeniu AC i OC.

Ubezpieczenie AC i OC jak każde inne zawiera w swej umowie często zapisy niekorzystne z punktu widzenia klienta. Skomplikowana i nieczytelna umowa jest często powodem niewypłacenia ubezpieczenia.
Ubezpieczenie AC i OC jak każde inne zawiera w swej umowie często zapisy niekorzystne z punktu widzenia klienta. Skomplikowana i nieczytelna umowa jest często powodem niewypłacenia ubezpieczenia. Zapisy, które stanowią niejako pułapki to między innymi:
  • zbyt szybka jazda – w warunkach ubezpieczenia, firmy zawierają zapis o tym, że w przypadku, gdy kierowca jechał zbyt szybko i wystąpiła szkoda, to odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Nawet w sytuacji, kiedy nie był on sprawcą zdarzenia.
  • kluczyki i dokumenty ubezpieczenia -  czasami ubezpieczyciel zawiera zapis odnośnie tychże przedmiotów. Brak dwóch par kluczyków oraz dokumentów może stać się przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania.
  • spóźniona rata – często w umowie jest zapis, że za moment wpłaty uznawany jest moment wpłynięcia środków na konto ubezpieczyciela. Jeśli z jakiś powodów przelew będzie opóźniony, to w razie wystąpienia szkody ochrona ubezpieczeniowa nas nie obowiązuje.
  • zamienniki – firmy ubezpieczające starając się zaoszczędzić często zamiast oryginalnych części starają się stosować tańsze odpowiedniki.
Umowy ubezpieczenia OC, a przede wszystkim zawarte w nich Ogólne Warunki Ubezpieczenia zawierają sporo przepisów, które mogą okazać się niekorzystne. Należy też pamiętać o zasadach dotyczących OC przy sprzedaży samochodu. Jeśli zależy nam na odzyskaniu składek, warto przy podpisywaniu umowy sprzedaży zadbać o to by kupujący podpisał umowę wypowiedzenia ubezpieczenia.

« Powrót do listy FAQ