Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Łatwo i szybko porównaj oferty ubezpieczenia OC lub AC Twojego samochodu. W kilka minut wybierz najtańszą i najkorzystniejszą polisę. Bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Skorzystaj również z naszych rankingów, fachowych opracowań i poradników.
Porównaj oferty

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie samochodu?

Wpływ na cenę ubezpieczenia AC i OC naszego samochodu ma wiele czynników, aby nie przepłacać ubezpieczając samochód trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy porównać oferty różnych ubezpieczycieli.
Wpływ na cenę ubezpieczenia AC i OC naszego samochodu ma wiele czynników, aby nie przepłacać ubezpieczając samochód trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Każdy z nich ma trochę inne zasady ustalania składek, dlatego też nie ma jednego ubezpieczyciela, który będzie najtańszy dla wszystkich.

            Wartość składki ubezpieczenia zależy od pojemności auta, parametrów technicznych i jego wieku. Są to podstawowe  dane na podstawie których wystawia się polisę, nie mają jednak one największego wpływu na koszty ubezpieczenia.

Największy wpływ na cenę ubezpieczenie, a co za tym idzie na wysokość zniżek ma:
  • Wiek i doświadczenie kierowcy - większość towarzystw zwiększa wysokość składki ubezpieczenia OC dla nowych kierowców. Ubezpieczenie jest wtedy zdaniem ubezpieczyciela objęte większym ryzykiem, gdyż osoba, która dopiero co otrzymała prawo jazdy posiada mniejsze doświadczenie oraz umiejętności i bardziej prawdopodobne jest, że spowoduje ona wypadek.
  • Bezpieczna jazda – dla kierowców, którzy nie mają kolizji z roku na rok obliczane są zniżki za bezszkodową jazdę. Bez wypadkowa jazda opłaca się kierowcy. Kiedy dłuższy czas nie ma żadnej szkody, koszty ubezpieczenia znacznie się zmniejszają.

« Powrót do listy FAQ